piątek, 5 sierpnia 2011

Brzuchomówca

Dzisiaj moim blogiem i klawiaturą przemawia Sylwia Kaźmierczak, która ma dwa ogłoszenia.

Nr 1 dotyczy festiwalu Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, w Łodzi, w pierwszy weekedn października. Otóż na tym festiwalu będzie sobie stoisko, być może niezależne, być może połączone z Kioskiem Wolnej Sprzedaży Centrali, być może przybrane mchem i paprocią, a być może - zwykły stolik. I na tym stoliku sprzedawana i rozdawana będzie sztuka kobieca (tak, tak, proszę się z tym pogodzić, tak, kobieca). Stąd apel do kobiet - jeżeli rysujecie, malujecie, kolażujecie, wydajecie zina, piszecie, robicie pocztówki i małe śliczne figurki z masy solnej - Sylwia to sprzeda lub rozda, w zależności od Waszych zapotrzebowań. Możecie się zareklamować i rozprzestrzenić. Co więcej, jeżeli jesteście z Warszawy lub okolic, to możecie obfite grona swojej twórczości dostarczyć mi, i ja je do Łodzi dowiozę. Kontakt w komentarzach, na maila mojego lub Sylwii (comixgrrrlz@gmail.com).

Sprawa druga: nie ma już portalu Comic Grrrlz, stronki o śmiesznej nazwie, jak mawiał Daniel Gizicki. Ale Sylwia chce założyć archiwum tekstów o szerokopojętym komiksie kobiecym, genderowym, queerowym etc., przeznaczone głównie dla osób, którym koncentracja tego typu tekstów może pomóc w działalności naukowej, publicystycznej i tym podobnej. Jeżeli więc macie materiały, które mogłyby się przydać przy tworzeniu takiej bazy, droga kontaktu jest taka, jak powyżej. Będziemy bardzo zaszczycone i rumiane z uciechy.

A rysunek jest po to, żeby ładniej wyglądało w miniaturkach i dlatego, że nie mam co robić ze wszystkimi markerami Sharpie, pozyskanymi na BFK.


1 komentarz:

  1. Sharpimi możesz pokolorować małe śliczne figurki z masy solnej.

    OdpowiedzUsuń