piątek, 7 maja 2010

Under the spreading chestnut tree...


Oto jest. Jeżeli ktoś nie czytał "1984" Orwella to z góry przepraszam. Potrzebowałam jednak dobrego spoilera. Przy okazji, jest to jeden z ostatnich emolaskowych komiksów na dłuższą chwilę, ponieważ w połowie czerwca zasiadam do pisania albumu, gdzie pomieszczę wszystkie smutki świata. Najbliższym cyklem na bloga będą natomiast paski układające się w serię "Mamelia", lub z francuska "Le non-fableux destin d'Amelie Poulain".
Zmotywowana wczoraj komentarzem Sylwii Kaźmierczak, przypominającym, że nie jestem z cukru (lecz z tłuszczu), dzisiaj mimo podłej pogody doturlałam się do biura rowerem.

Na koniec chciałam polecić dwa blogi:
http://niestle.blogspot.com/ - tutaj Joanna Karpowicz walczy ze złem świata, a ja powoli się dołączam. Wczoraj zadrżała mi ręka w spożywczym i kupiłam batonika z ziaren firmy-innej-niż-Nestle. Najcięższy bój czeka mnie jednak z uzależnionym od kawy Danielem.

http://fantastyczny-czas.blogspot.com/ A tutaj Superjednostka ładnie rysuje. Czuję, że to jakby męska wersja mnie (mam nadzieję, że nikogo w ten sposób nie urażam) i zazdroszczę czystej kreski.

A teraz czas już cieszyć się na piękny, majowo-listopadowy weekend.

10 komentarzy:

 1. Znakomite! Ale uważaj, ja jak zaspoilowałem "Kzanodzieję" komiksem o Kapitanie Komikszonie, to mi się oberwało tu i tam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uczepiłaś się tej "emo laski" a ja przecież żartowałem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale ja się jej trzymam pozytywnie. To dobry termin-klucz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli nie Nestle to co? Unilever?

  OdpowiedzUsuń
 5. A tego już nie wiem, ja na razie tylko w segmencie słodyczowym jestem obeznana.

  OdpowiedzUsuń
 6. W segmencie słodyczowym? Unilever robi lody m.in. pod marką Algida. Ale pytałem z przekąsem, bo Unilever jest również oskarżany o to i owo.

  OdpowiedzUsuń
 7. do wszystkich miłośników sztuki dobrej woli. jest fajna akcja w szalenie zacnej sprawie. warta przyłączenia się bez względu na różnice płciowe, religijne, czy te w politycznych zapatrywaniach.

  cel – zebranie 100 000 podpisów pod petycją do premiera z apelem o przeznaczenie 1% (dosłownie: jeden procent) z budżetu na kulturę.

  o bracia i siostry, co nie samym chlebem żyjecie, a telewizyjne igrzyska nie budzą uśmiechu na waszych pyskach! :)
  połączmy się w tym czynie obywatelskim i pokażmy, że siła nas!
  pod tym adresem można dowiedzieć się o szczegółach akcji:
  http://obywatelekultury.pl/

  albo np.:
  http://galeriabrowarna.blogspot.com/2010/05/1-na-kulture.html

  a tu można złożyć podpis:
  http://obywatelekultury.pl/zloz-swoj-podpis/

  przekażcie proszę dobrzy ludeczkowie tę wiadomość drogą blogowo-postowo-pantoflową do jak najszerszego grona odbiorców. a jeżeli wola gospodarzu, poświęć proszę dwa zdania tej akcji u siebie na blogu.
  dzięki za uwagę i z góry przepraszam jeżeli zakłuciem jakąś harmonię w postach panującą.
  pozdrawiam serdecznie z turbo szacunkiem
  obywatel kultury
  czyli jeden z was

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja tam nie popieram powyższej akcji, natomiast radzę zwracać uwagę na literówki i ortografię.

  Jarek: W sumie wszystkie wielkie koncerny brużdżą i rzeczywiście bojkotowanie Nestle żeby przerzucić się na Unilever jest dyskusyjnym pomysłem. Najlepiej byłoby żywić się u małych, lokalnych dostawców, ale jak kiedyś zapłaciłam za takie ekologiczne zakupy, to mi się nieco odechciało...

  OdpowiedzUsuń
 9. ja, niestety, mam słabość do czytania końca książki, przed przeczytaniem chociaż 1/10 od początku. więc mnie by nie ruszyło.
  ale jest pięknie i tak c:
  talentu pogratulować. pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń